اخبار

آلوده بودن php.net

آلوده بودن php.net
آلوده بودن php.net از دید گوگل

 

 

تکنولوژی مرور امن که توسط گوگل پشتیبانی می‌شود، دسترسی به PHP.net را به عنوان سایتی مظنون، محدود کرده است. این تصمیم پس از خطرناک تشخیص داده شدن برخی از صفحات این سایت که به بدافزارها لینک داده بودند اتخاذ شده است. بدیهی است که این محدودیت بر روی سایتی قرار گرفته که توسط بسیاری از توسعه دهندگان وب مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که گوگل نوع تروجان‌های شناسایی شده را اعلام نکرده اما به تشریح دامنه‌های آلوده پرداخته است.

php_google_safe_browsing_warning

گوگل در صفحه مرتبط با تکنولوژی مرور امن خود در این‌باره می‌نویسد:

از بین ۱۵۱۳ صفحه‌ای که در ۹۰ روز گذشته بر روی این وب‌سایت مورد بررسی قرار دادیم، ۴ صفحه به نرم‌افزارهای مخرب آلوده بودند که این نرم‌افزارها بدون اجازه کاربر نصب می‌شدند. آخرین باری که گوگل به مرور این سایت پرداخت در تاریخ ۲۳ اکتبر ۲۰۱۳ بود و آخرین باری که محتویات مشکوک شناسایی شدند نیز در همین تاریخ بوده است. این محتویات شامل ۴ تروجان هستند که بر روی چهار دامنه از جمله cobbcountybankruptcylawyer.com ، stephaniemari.com، northgaudi.com قرار گرفته‌اند.

۳ مورد از این دامنه‌ها به عنوان واسطه‌هایی در توزیع بدافزارها برای بازدیدکنندگان به شمار می‌آیند که عبارتند از: stephaniemari.com، northgaudi.com، satnavreviewed.co.uk

PHP، زبان منبع بازی برای توسعه وب سایتها است که بر روی میلیون‌ها وب‌سایت، از جمله وب‌سایتهای نوشته شده تحت وردپرس و جوملا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرانی که از مروگرهای گوگل کروم، موزیلا فایرفاکس و یا سافاری اپل برای مشاهده PHP.net استفاده می‌کنند با پیغامی مواجه می‌شوند که از آنها می‌خواهد مرور این سایت را بیش از این ادامه ندهند.

نویسنده مطلب: حسین مهدیخانلو

۲۰ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۳۱
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.